Kilpailukalenteri 2021 – 2022

Päivitetty 19.10.2021
K = karsiutunut
P = peruutettu
Kilpailukutsut osoitteeseen kilpailut.sct(at)gmail.com

SyyskuuIlmoitetut luistelijatTuloksetLinkit
25.-26.9.2021 Aloituskilpailu, HTL, HämeenlinnaSM-Noviisit: Tilda K.Tilda 21. / 22Kilpailun nettisivu
valmentaja: JasminNoviisit 2008: Johanna P., Hilla R.Hilla 6., Johanna 11. / 23
Noviisit 2009: Martta K., Matilda N., Elle W.Elle 5., Martta 13., Matilda WD / 19
Silmut A: Ellen L., Lotta P., Noora R.(P)Lotta 14., Ellen 16. / 24
LokakuuIlmoitetut luistelijatTuloksetLinkit
23.-24.10.2021 SM-noviisit lohkokilpailu, TapTL, TampereSM-Noviisit: Tilda K.Kilpailun nettisivu
valmentaja: Jasmin
23.-24.10.2021 LoSuTa-CUP, VG-62, NaantaliSilmut B: Maja H., Nelli H., Isla L., Iina P.
valmentaja: SiniSilmut C: Ellen F., Annika H., Emilia H., Matilda J., Aada M., Iida R.
30.10.2021 LoSuTa-CUP, SCT, TurkuAluejuniorit: Milja A.
valmentaja: SiniAluenoviisit: Eevi R., Miila S.
Aluedebytantit: Iida L., Emmi L., Elsa L., Aada My., Ella N., Essi P.
Minit: Amanda F., Aino H., Arwen L., Venla M., Kiia R., Eevi T.
30.10.2021 Halloween-kutsukilpailu, VSTL, UusikaupunkiTaitajat: Kiira D., Tilda G., Maisa H., Sanni J., Camilla L., Via P., Lumia P., Isabella P.(P), Iida R., Ilona S., Tuulia Y.Kilpailun nettisivu
valmentaja: Salla-KaisaTaitajat Axel: Anna J., Oona K., Dahlia L., Vanessa M.
MarraskuuIlmoitetut luistelijatTuloksetLinkit
6.11.2021 Kutsukilpailu, RTL, RiihimäkiMinit: Aino H., Arwen L., Kiia R., Amanda F.Kilpailun nettisivu
valmentaja: SiniSilmut C: Ellen F., Matilda J., Emilia H., Aada Mä.
Silmut B: Nelli H., Iina P., Isla L., Maja H.
Aluedebytantit: Ella N., Essi P., Ciia R., Elsa L., Iida L., Emmi L.
Aluenoviisit: Eevi R.
6.-7.11.2021 Noviisit lohkokilpailu, KooVee, TampereNoviisit (SB-kilpailu): Martta K., Aada My., Matilda N., Johanna P., Hilla R., Elle W.Kilpailun nettisivu
valmentaja: Jasmin
12.-14.11.2021 OP Lounaismaa Cup, SalPa, SaloMinit: Kiia R., Eevi T., Amanda F.Kilpailun nettisivu
valmentaja:Silmut C: Emilia H., Aada Mä., Iida R.
Silmut B: Isla L., Maja H.
Silmut A (SB-kilpailu): Ellen L., Noora R., Lotta P.
Aluedebytantit: Emmi L., Iida L.
Aluenoviisit: Eevi R., Fiona P.
Aluejuniorit: Milja A.
Noviisit: Aada My., Johanna P.
SM-Noviisit: Tilda K.
12.-14.11.2021 Tähtisade kutsukilpailu, KeLS, KeravaTintit: Pihla U., Charlotta B., Pauliina V., Iida N., Wilma N., Anna D., Amelia S., Fanny A., Julia R., Enni I.Kilpailun nettisivu
valmentaja:Minit: Arwen L., Aino H., Venla M.
Silmut B: Iina P., Nelli H.
Silmut C: Annika H.(P), Ellen F., Matilda J.
Aluedebytantit: Elsa L., Essi P., Ciia R.
Taitajat Axel: Dahlia L., Oona K., Anna J., Vanessa M.
Taitajat ei Axel: Camilla L., Tilda G., Via H., Lumia P., Ilona S., Kiira D., Sanni J., Maisa H.
20.11.2021 Kutsukilpailu, HyTL, HyvinkääTintit:Kilpailun nettisivu
valmentaja:Minit:
Silmut B:
Aluedebytantit:
Aluenoviisit:
Taitajat Axel:
Taitajat ei Axel:
27.11.2021 LoSuTa-CUP, SCT, TurkuTintit:
valmentaja: Sini
27.11.2021 Kutsukilpailu, SCT, TurkuTaitajat:
valmentaja: Salla-Kaisa
27.-28.11.2021 SM-noviisit lohkokilpailu, RauTL, RaumaSM-Noviisit:
valmentaja: Jasmin
JoulukuuIlmoitetut luistelijatTuloksetLinkit
11.-12.12.2021 Kutsukilpailu, TRT, RaisioA-silmut:
valmentaja: JasminNoviisit:
12.12.2021 LoSuTa-CUP, RauTL, RaumaAluedebytantit:
valmentaja: Salla-KaisaAluenoviisit:
Aluejuniorit:
TammikuuIlmoitetut luistelijatTuloksetLinkit
6.1.2022 LoSuTa-CUP, PoriTa, PoriMinit:
valmentaja:Silmut C:
Silmut B:
15.1.2022 LoSuTa-CUP, VSTL, UusikaupunkiTintit:
valmentaja:
15.1.2022 Kutsukilpailu, VSTL, UusikaupunkiPikkutintit:
valmentaja:
15.-16.1.2022 Noviisit lohkokilpailu, KK, KokkolaNoviisit:
valmentaja:
29.1.2022 LoSuTa-CUP, SCT, TurkuSilmut B:
valmentaja:Silmut C:
29.-30.1.2022 LoSuTa ISU-mestaruus, SalPa, SaloSilmut A:
valmentaja:Noviisit:
SM-Noviisit:
HelmikuuIlmoitetut luistelijatTuloksetLinkit
4.-6.2.2022 SM-noviisit lohkokilpailu (60 luistelijaa), EVT, VantaaSM-Noviisit:
valmentaja:
12.2.2022 LoSuTa-CUP, VG-62, NaantaliAluejuniorit:
valmentaja:Aluenoviisit:
Aluedebytantit:
12.2.2022 Kutsukilpailu, VG-62, NaantaliTaitajat:
valmentaja:
13.2.2022 LoSuTa-CUP, RauTL, RaumaTintit:
valmentaja:Minit:
19.2.2022 Kutsukilpailu, SCT, TurkuPikkutintit:
valmentaja:Taitajat:
26.-27.2.2022 ISU-virtuaalikilpailu, RauTL, RaumaSilmut A:
valmentaja:Noviisit:
SM-Noviisit:
MaaliskuuIlmoitetut luistelijatTuloksetLinkit
12.3.2022 SM-Noviisit FINAALI, ML, MikkeliSM-Noviisit hopeafinaali:
valmentaja:
19.3.2022 LoSuTa-CUP FINAALI, TRT, Raisio/TurkuTintit:
valmentaja:Minit:
Silmut C:
Silmut B
Aluedebytantit:
Aluenoviisit:
Aluejuniorit:
26.3.2022 SM-Noviisit FINAALI, HL, HelsinkiSM-Noviisit kultafinaali:
valmentaja:
29.-30.3.2022 Kutsukilpailu, SalPa, SaloPikkutintit:
valmentaja:Taitajat:
+ muita tähtisarjoja
HuhtikuuIlmoitetut luistelijatTuloksetLinkit