Kilparyhmien valmentajat
Jasmin Uttula
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
II-tason taitoluisteluvalmentaja
Fysioterapeutti AMK
päätoiminen valmentaja
SCT:ssä since 2014
jasmin.sct(at)gmail.com
SCT-puhelin: 040 552 0920
työpäivät: maanantai, tiistai, torstai, perjantai, sunnuntai (sunnuntaisin vain valmennustunnit)
vapaapäivät: keskiviikko ja lauantai
Vastuuryhmät:
Silver
Green
Pink
PikkuPink
Eevi Ruutti
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
II-tason taitoluisteluvalmentaja
päätoiminen valmentaja
SCT:ssä since 2021
eevi.sct(at)gmail.com
SCT-puhelin: 040 218 6783
työpäivät: tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai
vapaapäivät: lauantai, sunnuntai, maanantai
Vastuuryhmät:
Black
Grey
Jenny Hansen
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
II-tason taitoluisteluvalmentaja
Liikunnanohjauksen perustutkinto, Fysioterapeutti AMK
päätoiminen valmentaja
SCT:ssä since 2018
jennyhansen.sct(at)gmail.com
SCT-puhelin: 040 022 9988
työpäivät: tiistai, perjantai, lauantai, sunnuntai
Vastuuryhmät:
White
Blue
Aikuisluistelu
Kilparyhmien oheisharjoittelu
Sini Menna
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
III-tason ammattivalmentaja
päätoiminen valmentaja
SCT:ssä since 2017
sini.sct(at)gmail.com
Opintovapaalla syyskuusta 2023 alkaen
Seija-Maria Lehtonen
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
III-taso eli huippuvalmennus yksinluistelussa
Valmentajan erikoisammattitutkinto
Sertifioitu ratkaisukeskeinen Coach (IASTI)
Kasvatustieteiden maisteri
seijamaria(at)me.com
Mari Koskinen
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
I-tason taitoluisteluvalmentaja
SCT:ssä since 2016
marikoskinen.sct(at)gmail.com
Vastuuryhmät:
Pink
PikkuPink
Luistelukoulu
Amanda Airo
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
Koulutus: Taitoluisteluohjaajan koulutus moduulit 4/4
SCT:ssä since 2014
amandaairo.sct(at)gmail.com
Vastuuryhmät:
Light Green
Blue
Lotta Levonen
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
Koulutus: Taitoluisteluohjaajan koulutus moduulit 4/4
SCT:ssä since 2014
lotta.sct(at)gmail.com
Vastuuryhmät:
Rose
Light Pink
Janna Rastas
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
I-tason taitoluisteluvalmentaja
SCT:ssä since 2022
jannarastas.sct(at)gmail.com
Vastuualueet:
kilparyhmien tanssi
Light-ryhmien valmentajat
Alina Rumbin
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
Koulutus: Taitoluisteluohjaajan koulutus moduulit 2/4
alinarumbin.sct(at)gmail.com
Vastuuryhmä:
Light Grey
Amanda Airo
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
Koulutus: Taitoluisteluohjaajan koulutus moduulit 4/4
SCT:ssä since 2014
amandaairo.sct(at)gmail.com
Vastuuryhmät:
Light Green
Blue
Lotta Levonen
YKSINLUISTELUN VALMENNUS
Koulutus: Taitoluisteluohjaajan koulutus moduulit 4/4
SCT:ssä since 2014
lotta.sct(at)gmail.com
Vastuuryhmät:
Rose
Light Pink
Tiia Hurme
AIKUISLUISTELU
II-tason taitoluisteluvalmentaja
SCT:ssä since 2014
tiia.sct(at)gmail.com
Vastuuryhmät:
Alumni
Aikuisten luistelukoulu
Luistelukouluohjaajat
Emilia Biskop
LUISTELUKOULUOHJAAJA
SCT:ssä since 2014
Ella Merinen
LUISTELUKOULUOHJAAJA
Koulutus: Taitoluisteluohjaajan koulutus moduulit 2/4
SCT:ssä since 2020
Tanssivalmentajat
Janna Rastas
TANSSI